Міністр закордонних справ Великобританії Джеремі Хант в понеділок вперше відвідає Іран для переговорів з іранським урядом по ряду питань, включаючи перспективи ядерної угоди 2015. Про це повідомили в апараті Ханта, передає Голос Америки.

В апараті Ханта повідомили, що він зустрінеться з міністром закордонних справ Ірану Мохаммад Джавадом Заріфою, щоб обговорити загальноєвропейські зусилля по збереженню безсанкціоного режиму. Хант також збирається акцентувати увагу на тому, що Великобританія має твердий намір дотримуватися ядерної угоди доти, доки її виконує Іран. 

«Іранська ядерна угода залишається життєво важливою складовою стабільності на Близькому Сході, усуваючи загрозу володіння Іраном ядерною зброєю. Для її збереження необхідно 100-відсоткове дотримання», - сказано в заяві Ханта зробленій напередодні візиту.

Міністр також підкреслив необхідність припинити дестабілізуючу діяльність Ірану в іншій частині регіону заради усунення корінних причин проблем, з якими стикається регіон.

У травні президент США Дональд Трамп вийшов з угоди, укладеної його попередником Бараком Обамою та ще п’ятьма країнами у 2015 році. Раніше в цьому місяці США відновили санкції проти іранського нафтового, банківського і транспортного секторів.

Крім того Хант збирається обговорити роль Ірану в конфліктах в Сирії і Ємені, повідомили в його апараті. Глава МЗС Британії вимагатиме від Тегерана поліпшення ситуації з правами людини і негайного звільнення затриманих осіб з подвійним британсько-іранським громадянством у тих випадках, де для цього є гуманітарні підстави.

«Я прибуваю до Ірану з чітким посланням, зверненим до лідерів цієї країни: затримання невинних людей в тюрму не може і не повинно використовуватися в якості дипломатичного важеля», - сказав він.

Print Friendly, PDF & Email