Японія і Китай підписали угоду про валютний своп на суму до 30 мільярдів. Ця найбільша для Японії двостороння угода стала кроком до зміцнення фінансової стабільності та стимулювання бізнес активності в обох країнах. Про це повідомляє Reuters з посиланням на Банк Японії.

Угода вступила в силу в п’ятницю, 25 жовтня, і буде дійсною до 25 жовтня 2021 року. Вона дозволить обміняти місцеві валюти між двома центральними банками на суму до 200 мільярдів юанів або 3,4 трильйонів ієн.

«Зі зміцненням економічних та фінансових зв’язків між Японією та Китаєм японські фінансові установи розширюють свій бізнес, що ґрунтується на юанях», – заявили в Банку Японії.

Раніше в той же день Китай і Японія підписали широкий спектр угод про зміцнення двосторонніх зв’язків, взявши на себе зобов’язання активізувати співпрацю в областях від фінансів і торгівлі до інновацій і цінних паперів.

Угоди були підписані під час візиту прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе в Пекін на перший офіційний китайсько-японський саміт за сім років. Це зайвий раз сигналізує про те, що дві найбільші економіки Азії прагнуть до подальшого розвитку відносин і довіри на тлі торговельних суперечок зі Сполученими Штатами.

Print Friendly, PDF & Email