Європейський парламент схвалив резолюцію у справі саудівського журналіста Джамала Хашоггі, якого було вбито у консульстві Саудівської Аравії в Туреччині, передає агентство REGNUM. Резолюція вимагає проведення неупередженого розслідування вбивства Хашоггі і повного співробітництва з боку влади Саудівської Аравії.

325 європарламентарів проголосували за прийняття резолюції на засіданні 25 жовтня. 19 осіб утрималося. Проти проголосував лише чеський політик Іржі Пайн. 

За день до цього Ер-Ріяд змінив свою позицію у справі, повідомляє Associated Press. Раніше влада королівства стверджувала, що вбивство Хашоггі було жахливою помилкою і сталося випадково, через невдало проведене затримання для допиту. В четвер Саудівська Аравія зробила заяву, в якій визнала, що докази турецької поліції дійсно вказують на те, що вбивство журналіста було заздалегідь сплановано та організовано. 

Таким чином у королівстві намагаються знизити рівень міжнародного обурення та уникнути можливих наслідків. Деякі країни вже почали уживати каральних заходів проти Саудівської Аравії. Сполучені штати анулювали візи ряду саудівських офіційних осіб, чиї імена не розголошуються. Германія припинила експорт зброї та закликала інші країни Європи долучитися до цього рішення. 

Print Friendly, PDF & Email