Через місяці торгового протистояння у відносинах США і Китаю намітилося суттєве потепління. Держдепартамент США повідомив, що у п’ятницю відбудеться зустріч з питань безпеки на найвищому рівні, передає Reuters. Планується, що у Вашингтоні пройдуть переговори між держсекретарем Майком Помпео і міністром оборони Джеймсом Меттісом з боку США, а також членом політбюро Ян Цзечі та міністром оборони Вейєм Фенхе зі сторони Китаю. 

Міністри оборони мали зустрітися ще у вересні, однак тоді переговори було відкладено через чергове посилення напруги між країнами. США почали загравати с Тайванем, відхиляючись від політики одного Китаю, а також ввели санкції через контракт на поставку російських винищувачів до КНР.

Однак 1 листопада стало відомо про телефонну розмову між Дональдом Трампом та Сі Цзіньпіном. Обидва політики визнали її довгою та успішною. Також Трамп заявив, що планує зустрітися зі своїм китайським колегою в рамках саміту Великої двадцятки. Більш того президент доручив своїй адміністрації почати роботу над проектом майбутньої торгової угоди США-Китай. При цьому Вашингтон не збирається йти на поступки, особливо в тому, що стосується захисту прав інтелектуальної власності.

Прагнення уникнути подальших суперечок підтверджують і в Пекіні. Віце-президент Ван Цішань заявив сьогодні, що Китай готовий провести обговорення і співпрацювати зі Сполученими Штатами для врегулювання торговельних суперечок, оскільки дві найбільші економіки світу можуть зазнати втрат від конфронтації.

«Сьогодні світ постає перед великою кількістю проблем, які вимагають тісної співпраці між Китаєм та США, – сказав він. – Ми твердо віримо в те, що Китай та США будуть вигравати від співпраці та втрачатимуть від конфронтації».

Print Friendly, PDF & Email