Президент США Дональд Трамп прагне досягти нової торгової угоди з Китаєм на саміті Великої двадцятки, який відбудеться в кінці цього місяця в Аргентині. Президент доручив своїм посадовцям почати роботу над проектом угоди, передає Bloomberg.

Перспективи досягнення нової угоди з’явилися після телефонної розмови Трампа з китайським лідером Сі Цзіньпіном, яку сам Трамп охарактеризував як довгу і дуже хорошу. На думку Дональда Трампа, торгові переговори між країнами рухаються доволі плавно. 

Тож Трамп доручив секретарям кабінету міністрів зайнятися підготовкою основних тез та умов майбутньої угоди, яка могла б зупинити подальше загострення торгових суперечок між країнами. Однак досі не зрозуміло, чи готовий Трамп піти на поступки, чи збирається міцно притримуватися попередньо оголошених вимог. На думку одного з джерел видання, основним пунктом, в якому США зберігатимуть жорстку позицію, є захист прав інтелектуальної власності. 

Зокрема, у четвер Сполучені Штати звинуватили державну кампанію КНР у викрадені коменрційної таємниці американського розробника чіпів Micron Technology Inc.

Новини про можливий початок конструктивних переговорів між Вашингтоном і Пекіном та подальшу стабілізацію відносин призвели до сплеску акцій на біржі в КНР.

Переговори між країнами фактично зайшли в глухий кут після того, як у травні Дональд Трамп відхилив торгову угоду, згідно з якою Китай мав би купувати більше сільськогосподарських товарів та енергії, щоб скоротити торговий дефіцит. Сі Цзіньпін сприйняв це як особисту образу, а в Пекіні вирішили, що реальною метою Білого дому є стримування економічного зростання КНР.

Print Friendly, PDF & Email