Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження у відношенні народного депутата Андрія Артеменка. Депутата, який запропонував власний план примирення з РФ, що уключав в себе передачу Криму в оренду РФ на п’ятдесятирічний термін, звинувачують у державній зраді.

Провадження відрито за ч.1 ст. 111 ККУ про державну зраду: «перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України», яка передбачає ув’язнення на термін від 10 до 15 років.

Також Генеральний прокурор Юрій Луценко припускає, що ГПУ внесе звернення до Верховної Ради про зняття недоторканності із народного депутата Андрія Артеменка. Про це він заявив під час спільного із головою СБУ брифінгу: «З великою долею ймовірності я скажу, що подання буде внесено», — сказав Луценко.

Луценко пояснив, що Артеменка найближчим часом викличуть до слідчого. Головне запитання до нього стосуватиметься тієї частини плану, де йдеться про те, що він узгодив цей план із помічниками американського та російського президентів. За словами Луценка, саме ця частина є найважливішою для слідства.

Нагадаємо, що скандал навколо депутата від фракції Радикальної партії Ляшка Андрія Артеменка виник через публікацію в американській пресі інформації, що до пропозицій, які він начебто передав колишньому раднику президента Дональда Трампа Майклу Флінну стосовно плану нормалізації відносин між Україною і Росією. Пізніше, через свою позицію щодо цього питання Артеменко був виключений з лав Радикальної партії.

Print Friendly, PDF & Email