У Кремлі заявили, що нічого не знають про можливе втручання Російської Федерації в роботу супутникових навігаційних систем GPS під час навчань НАТО Trident Juncture, що завершилися на цьому тижні. Підозри прокоментував прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, передає Интерфакс.

«Нам нічого невідомо, що РФ може мати якесь відношення до роботи систем GPS. Про це треба питати експертів або Міністерство оборони», —  сказав він у бесіді з журналістами. Пєсков також відмітив, що існує тенденція звинувачувати Росію у всіх смертних та інших гріхах, однак як правило, ці звинувачення не мають під собою підстав.

Раніше прем’єр-міністр Фінляндії Юха Сіпіля заявив про вивчення експертами можливі порушення роботи системи глобального позиціонування GPS під час навчань НАТО. Крім того повідомлялося, що буде проведено розслідування про можливе втручання Росії в роботу GPS.

У п’ятницю стало відомо про підтверджений факт нестабільної роботи GPS на півночі країни, раніше, в кінці жовтня таке ж попередження поширювали і в Норвегії стосовно роботи систем в районах навчань НАТО Trident Juncture і біля кордонів Росії.

Print Friendly, PDF & Email