У ГПУ очікують завершення в США судового процесу над екс-прем'єром України Павлом Лазаренком до кінця поточного року. Про це сказав заступник генпрокурора України Євген Єнін.

"До кінця цього року ми очікуємо рішення американського суду у справі Лазаренка, після цього ми очікуємо переговорний процес з американцями з приводу повернення коштів", - зазначив Єнін.

При цьому, за його словами, після завершення суду вкрадені кошти можна буде повернути в країну протягом періоду від 6 місяців до року. Раніше Єнін прогнозував, що Україна зможе отримати $280 млн з коштів, незаконно виведених за кордон екс-прем'єром.

Відомо, що близько $30 млн, як вважають, пов’язаних із колишнім прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком, перебувають на рахунку в одному з литовських банків: гроші заморожені на рахунку місцевого відділення шведського банку SEB. Литовські суди продовжують це замороження протягом останніх 17 років. Банк відмовився коментувати ці дані.

За даними розслідування видання, йдеться про частину з $200 млн чи $250 млн, які пов’язують із Лазаренком і які були заморожені в кількох країнах з подання влади США ще 2004 року. Рахунок зі згаданими $30 млн у колишньому литовському банку Hermis належав банкові Лазаренка European Federal Credit Bank, уже ліквідованому. 2000 року литовське відділення банку SEB купило банк Hermis разом із цим рахунком.

Нагадаємо, що Павло Лазаренко втік із України 1999 року до США. Він домагався там притулку, проте його засудили більш ніж на 8 років позбавлення волі через відмивання грошей. В 2012 році Лазаренко вийшов на волю і живе у США разом з родиною.

Раніше в Генпрокуратурі України заявляли, що варто лише Лазаренкові повернутися в Україну, як він буде арештований. Адвокати екс-прем'єра уточнюють, що в Україні слідчі інкримінують йому близько 50 кримінальних епізодів: дачу хабара, привласнення коштів і зловживання становищем.

Print Friendly, PDF & Email