Ціни на овочі борщового набору – капусту, картоплю, моркву, буряк та цибулю – в квітні зросли на 78,3% порівняно з березнем, повідомила прес-служба асоціації «Українська аграрна конфедерація» з посиланням на дані Державної служби статистики.

Зокрема, капуста подорожчала майже в 2,5 рази (на 137,4%), морква – на 13,5%, цибуля – на 77,8%, буряк – на 44,9%, картопля – на 22,3% (до 7,78 грн/кг). В асоціації пояснили, що причиною подорожчання овочів є сезонне скорочення їх запасів і проблеми з логістикою у зв`язку з несприятливими погодними умовами. Водночас в асоціації відзначили, що навіть, незважаючи на значний стрибок цін, деякі продукти, як і раніше, коштують дешевше порівняно з минулим роком. Так, у річному вираженні буряк подешевшав майже на 40%. Винятком є тільки картопля, ціна якої перевищує минулорічний показник на 47,3%.

Також було зазначено, що після закінчення свят ціни на овочі почнуть знижуватися у зв`язку з пожвавленням імпортних поставок окремих видів продукції та збільшенням пропозиції овочів низької якості.

Print Friendly, PDF & Email