У Національному банку України вважають, що докапіталізація потрібна 21 банку з 60 найбільших. За результатами діагностики першої групи з 20 найбільших банків, докапіталізації потребували 16 фінустанов. 8 банків цієї групи виконали програму достроково, а 2 фінустанови (Фідобанк і «Хрещатик») були визнані неплатоспроможними.

За підсумками діагностики другої групи з 19 банків докапіталізації потребували 12 фінустанов. Станом на кінець квітня 3 банки виконали програму в повному обсязі, а 3 банки (Платинум Банк, Діамантбанк і Фортуна-банк) були визнані неплатоспроможними.

Нагадаємо, що Нацбанк в 2015-2016 роках проводив діагностику 60 найбільших банків країни, на які в сукупності припадає 97% банківського сектору України. Згідно з меморандумом між Україною та Міжнародним валютним фондом за підсумками третього перегляду програми розширеного фінансування EFF, діагностика решти українських банків повинна бути завершена не пізніше кінця вересня поточного року, за її результатами ці фінустанови повинні будуть погоджувати з НБУ свої плани реструктуризації не пізніше кінця грудня 2017 року. Крім того, до середини липня 2017 року всі банки в Україні повинні володіти мінімальним капіталом на рівні 200 млн грн, і фінустанови, які не виконають цю вимогу, будуть виведені з ринку.

З початку нинішнього року кількість банків в Україні зменшилась з 96 до 90. Раніше Нацбанк запропонував дрібним банкам, які не можуть виконати вимоги докапіталізації, здати ліцензії і стати фінансовими компаніями. Також НБУ запропонував скоротити частку держбанків у системі.

Print Friendly, PDF & Email