Слова, образливі вирази та ярлики завдають шкоду не меншу, ніж фізичне насилля. Рани від образ не загоюються — нагадали українцям організатори кампанії Stop Hate.

Плакати, які мають привернути увагу до проблеми мови ворожнечі та негативних стереотипів, які існують в українському суспільстві з’явилися у київському метро та у Дніпрі, а невдовзі мають з’явитися і у Львові. На них зображені представники тих соціальних груп, які найбільше, на думку організаторів, потерпають від словесного насилля – ЛГБТ, жінки, емігранти.

«Мова ворожнечі — це висловлювання, які підтримують або виправдовують ненависть до групи людей. Її використання в публічному просторі чи приватному житті так чи інакше сприяє розповсюдженню злочинів на ґрунті ненависті. Адже не засуджуючи упереджене ставлення до представників меншин та вразливих груп, ми, як суспільство, даємо зелене світло тим, хто від слів ненависті переходить до фізичної агресії. Злочині на ґрунті ненависті в Україні скоюють як щодо осіб, так і щодо власності. На жаль, держава не веде належним чином облік таких правопорушень. Цифри, які називає поліція та громадські організації, відрізняються. Але є один пункт, де показники сходяться — незначна кількість обвинувальних вироків. До суду дійшли лише 3 справи із 157 зареєстрованих в Поліції в 2015 році, звітує Поліція в ОБСЄ. Тільки 1 з 5 злочинів на ґрунті ненависті потрапляє до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Щонайменше в половині випадків постраждалі повідомляють в Поліцію. Частіше за все такі злочини розслідуються як звичайне хуліганство або взагалі не фіксуються правоохоронними органами», — написано на сайті соціальної кампанії.

Сподіваємося, що невдовзі кампанія Стоп ненависті! пошириться й на інші дискриміновані в Україні групи — вимушених переселенців із Донбасу та Криму, людей без місця проживання, в’язнів та людей, що відбули покарання у пенітенціарних закладах, людей з альтернативними політичними поглядами тощо. Адже будь які види дискримінації однаково шкідливі для суспільства та свідчать про його цивілізаційне відставання.

Print Friendly, PDF & Email