Масову загибель бджолиних родин зафіксували в Дніпропетровській, Кіровоградській та Харківській областях.

Бджолярі опублікували відео на YouTube, де розповіли про ситуацію. Причиною загибелі пасічники називають інсектициди, якими обробляють поля.

Найбільше скарг надійшло від жителів Криворізького району Дніпропетровської області та Долинського району Кіровоградської області. Там у загибелі бджіл місцеві пасічники звинувачують агрофірму «Христофорівське».

Олександр Малиновський, який тримав пасіку в селі Пишне Долинського району Кіровоградської області, повідомив, що в нього загинуло 100 бджолиних родин. «Зараз тут відбулася 100% загибель. Ми постраждали від обробки полів рапсу невідомими препаратами. Нас не поінформували, і ми досі не знаємо, якими засобами їх обробляли», — прозповів чоловік.

Пасічники намагалися поспілкуватися з керівництвом фірми, проте співробітники «Христофорівського» повідомили, що свої скарги бджолярі можуть лишити в заяві, написаній на ім’я директора.

Власники пасік запросили ветеринарів для проведення експертизи, щоб встановити причину загибелі та відшкодувати збитки через суд. Збитки від мору бджіл вони оцінюють у десятки мільйонів гривень.

Print Friendly, PDF & Email