Заступник в.о. голови МОЗ України Уляни Супрун Олександр Лінчевський заявив, що витрачати гроші на онкохворих недоцільно, оскільки «вони все одно помруть». Таку заяву Лінчевський зробив під час виступу в Рахунковій палаті України під час розгляду звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров’я для лікування громадян України за кордоном.

«Відносно ефективності. Відносно нерезультативності і неекономності використанні грошей. У сухому залишку — 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми — нуль відсотків!» — заявив Лінчевський.

«Ці проблеми. Тобто ці онкологічні захворювання, які, власне вимагають трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно. Трансплантація нирки, трансплантація серця, вона не продовжує життя невизначено довго», — сказав він.

Цією заявою Лінчевський розлютив користувачів мережі. Вони нагадали чиновнику, що буквально кожен знаходиться у зоні ризику. «Бумеранг запущений», — пишуть вони. При цьому українська тележурналістка Ірина Заславець, яка пережила сім років тому рак, написала відповідь заступнику міністра.

«Знаєте, цей шматок зі стенограми виступу Олександра Лінчевського — це як удар по голові чимось дуже важким, до запаморочення і втрати свідомості. Ніби хтось тобі каже, що не така ти і цінність для держави, що рак — це вирок, боротися марно. І читати це так неймовірно боляче — мені, людині, яка вже налаштувалася жити довге життя, проживати його кожен день на повну! А що ж тоді говорити тим, хто лежить під крапельницями Інституту раку…», — обурилася журналістка, яка активно підтримує онкохворих дітей.

Пізніше з’явилася реакція Міністерства охорони здоров’я України на заяву Лінчевського. У відомстві підкреслили, що його слова вирвані з контексту.

Онкохворі українці 4 червня 2018 року проведуть прес-конференцію в зв’язку зі скандальними заявами Лінчевського. Вони хочуть, щоб заступник міністра прийшов і повторив їм в очі свої слова. Крім того, важкохворі українці вимагають, щоб Лінчевський пішов у відставку.

Print Friendly, PDF & Email