Існує лише єдиний реальний спосіб повернути Крим Україні і здійснити його може Конституційний суд Росії. Таку думку висловив журналіст Віталій Портников.

«Потрібно, щоб Російська Федерація визнала, що її дії по «приєднання» Криму суперечать її власній Конституції», – сказав експерт. За його словами, це виглядатиме приблизно так само, як свого часу державна рада СРСР визнала недійсною окупацію Латвії, Литви і Естонії Радянським Союзом і відновила їх незалежність з 1940 року.

Портников наголосив, що іншого виходу немає і ті, хто сподівається, що Україна піде відвойовувати півострів «руками» – помиляються: «Всі розмови російських опозиціонерів про те, що Крим – не бутерброд, що треба провести там новий референдум – це не те. Я розповідаю вам реальний правовий вихід: Конституційний суд РФ за клопотанням президента РФ, Державної думи РФ розглядає питання про те, чи не були порушені закони РФ, і виносить відповідний вердикт. І з цього дня всі ці рішення виглядають недійсними», – додав журналіст.

Print Friendly, PDF & Email