Двопартійна група з шести сенаторів запропонувала ввести додаткові санкції проти Саудівської Аравії, які будуть включати призупинення торгівлі озброєнням, передає Bloomderg. Приводом для посилення тиску на Ер-Ріяд є вбивство Джамала Хашоггі та воєнні дії в Ємені. 

Сенатори не задоволені тим набором санкцій, який було введено проти 17 підданих королівства за причетність до вбивства журналіста. Вони вважають, що санкції є занадто м’якими, до того ж вони спрямовані на окремих осіб, а не на уряд країни. Таким чином, санкції ніяк не змусять Ер-Ріяд перейти за стіл перговорів  стосовно єменського питання. 

Три республіканці — Тодд Янг з Індіани, Ліндсі Грем з Південної Кароліни та Сьюзен Коллінз з Мейна — приєдналися до Боба Менендеса з Нью-Джерсі, демократичного радника Комітету з міжнародних зв’язків Джека Ріда зі штату Род-Айленд та демократ Джинн Шейхін з Нью-Гемпшира — на підтримку законодавства.

«Слід провести прозоре, достовірне розслідування вбивства Хашоггі, і цим законопроектом Конгрес демонструє свою прихильність справі підзвітності та прав людини», — заявив Менендес в своїй заяві.

«Цей законопроект забезпечує важелі адміністрації Трампа, які він повинен використовувати для того, щоб підштовхнути всі сторони в Ємені до добросовісних і термінових переговорів, щоб покласти край громадянській війні та подолати найгіршу гуманітарну кризу в світі», — сказав Янг.

Print Friendly, PDF & Email