Сполучені Штати ввели санкції проти 17 офіціійних осіб Саудівської Аравії через вбивство журналіста Джамала Хашоггі, повідомляє Bloomberg. 

«Саудівські посадовці, проти яких ми вводимо санкції, були причетні до жахливого вбивства Джамала Хашоггі. Люди, які цілеспрямовано та жорстоко вбили журналіста, який проживав та працював у США, повинні зустрітися з наслідками своїх дій. Уряд Саудівської Аравії має зробити відповідні кроки, щоб покласти край будь-яким нападкам на політичних дисидентів або журналістів», — зазначив у своєму виступі міністр фінансів США Стівен Мнучін.

Санкції передбачатюь заморожування активів та закриття доступу до американської фінансової системи. До санкційного списку потрапив, зокрема, Сауд Аль-Кахтані, який був старшим радником наслідного принца Мухаммеда бін Салмана, поки король Салман не прибрав його з посади після вбивства, та помічник принца Махер Мутреб.

В Міністерстві фінансів сказали, що Аль-Кахтані брав участь в плануванні і здійсненні операції з вбивства Хашоггі. А Махер Мутреб, який потрапив на камеру спостереження при вході в консульство Саудівської Аравії в Стамбулі в той день, коли був убитий Хашоггі, «скоординував і виконав» операцію.

Однак наслідного принца, якого підозрюють в замовлені вбивства, санкції напряму не торкнуться. Хоча нещодавно стало відомо про докази причетності принца до вбивста. Ними є запис розмови одного з виконавців з його безпосереднім керівником, у якій агент просить доповісти «шефу» про результати. 

Відповідаючи на питання, чи має Аль-Кахтані якесь відношення до вбивства, заступник генерального прокурора Саудівської Аравії Шалаан Шалаан сказав, що королівський радник виконує координуючу роль і надає інформацію.  Аль-Кахтані вважав, що Хашоггі був залучений до роботи організаціями та країнами, ворожими королівству, «і його присутність за кордоном становила небезпеку для національної безпеки», сказав прокурор.

За кілька годин до повідомлення про санкції Саудівська Аравія звинуватила 11 осіб у вбивстві Джамала Хашоггі та пообіцяла добиватися смертної кари для тих п’яти, що зізналися.

Print Friendly, PDF & Email