Міністр культури України Євгеній Ніщук анонсував програму заходів, присвячених 5-їй річниці Революції Гідності, повідомляє Укрінформ. 

«Заходи розпочнуться з великого марафону 20 лютого. Дуже важливо, що є указ Президента про відзначення 5-ї річниці Революції Гідності, є рішення Кабміну про організаційний комітет і затвердження плану заходів. У той же час хочу зазначити, що ми з одного боку віддаляємося від тих подій, пройшло вже 5 років, але я точно можу сказати, що за 5 років в поверненні історичної пам’яті зроблено більше, ніж за попередні 20 років незалежності, і ми це повинні усвідомлювати. Майдан — це щеплення навіки. З одного боку це висока планка, це шлюзи громадянства, які іноді мають мотивований або невмотивований градус критицизму. Але в той же час, навколо нас, або в нас самих зароджується інша річ — індивідуальна відповідальність за те, що відбувається в країні, індивідуальна відповідальність за майбутнє країни. Це і є те щеплення, яке ми отримали під час Революції Гідності», — сказав Ніщук.

У плані святкових заходів значиться наступне: 

–з 19 листопада запускається проект: «Відважні. Борці за Україну 20 століття» в Печерській райдержадміністрації;

– з 20 листопада у Верховній Раді в музеї українського парламентаризму відкриється виставка «Майдан. Деталі».

– 21 листопада традиційно о 10 годині ранку біля каплички на Алеї героїв Небесної сотні відбудеться поминальний молебень, який проводиться за ініціативи родичів загиблих на Майдані, активістів;

– 21 листопада в Будинку профспілок о 14 годині буде відкрито інформаційно-виставковий простір Майдану; 

– 21 листопада о 14 годині в Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбудеться відкриття виставки фотографа Олександра Тимошенко, присвяченої подіям на Майдані; 

– 21 листопада о 15 годині в Українському музеї літератури відбудеться презентація четвертої книги проекту Інституту національної пам’яті «Усна історія Майдану», в якій будуть представлені інтерв’ю з безпосередніми учасниками Революції Гідності.

Крім того 21 листопада в «Мистецькому Арсеналі» відкривається великий проект сучасного мистецтва «Революціонуємо», в якому взяли участь 30 художників з 15 країн. Виставка триватиме до 27 січня.

Print Friendly, PDF & Email