Українські громадяни почали масово шукати постійну офіційну роботу для отримання пенсійного стажу після реформи пенсій, проведеної в уряді.
Про це йдеться в звіті Національного банку за жовтень 2018 року.
Відзначається, що протягом п’яти років до цього «тіньова зайнятість» в Україні безперервно зростала.
«Підвищення вимог до страхового стажу з 15 років до 25 років (а протягом наступних 10 років норма виросте до 35 років), зокрема, призвело до того, що зросла кількість економічно активного населення у віці 30-59 років», – заявили аналітики НБУ.
В якості позитивного чинника «відбілювання» доходів українців аналітики регулятора відзначають і зростання заробітних плат. Основні сфери, де ситуація з «тінню» різко покращилася, – сільське господарство і торгівля.
У вересні міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що в Україні на пенсію в 60 років зможуть вийти лише ті громадяни, які набрали достатньо років трудового стажу для отримання мінімальної пенсії. Ті особи, яким трудового стажу не вистачає, будуть мати право вийти на пенсію лише до 63 років, а ті, які зовсім не виплачували ЄСВ – до 65.
Як повідомлялося раніше, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував системне підвищення пенсій з 1 березня 2019 року.
Прем’єр-міністр зазначив, що перед урядом стоять два основні завдання: не допустити краху економіки через невиконання зобов’язань перед міжнародними партнерами і захистити людей. Для виконання цих завдань розробляється система субсидій, яка компенсує ризики для незахищених верств населення.
«Ми підвищуємо пенсії, але я б хотів, щоб українські пенсіонери отримували ще вище. Вже з 1 березня ми проіндексуємо пенсії і це буде системне підвищення, щороку. Але важкі завдання не виконуються миттєво », – заявив Гройсман.