Депутат єгипетського парламенту Хеда Агамі запропонувала заборонити носіння в громадських місцях нікабу — головного убору, що повністю закриває обличчя.

Про це повідомило в Facebook видання Egypt Independent.

Так, після першого порушення запропоновано штрафувати на 1000 єгипетських фунтів (56 доларів), після другого — подвоюється. Громадськими місцями вважаються лікарні, освітні установи, кінотеатри, бібліотеки, музеї, урядові будівлі, аеропорти, громадський транспорт, дитячі сади.

Агамі закликала наслідувати приклад Алжиру, де подібний закон ввели місяць тому. Вона вважає, що носіння нікабу «змінило національну ідентичність Єгипту, але останнім часом з цим атрибутом пов’язано чимало проблем, у тому числі і в сфері безпеки».

Член Національної ради у справах жінок, журналіст і публіцист Нашва аль-Хуфі підтримала ініціативу, зазначивши, що нікаб не має відношення до релігії і не є порушенням особистої свободи.

Однак, на її думку, він «представляє собою загрозу для суспільства і національної безпеки, так як нерідко використовується терористичними та злочинними елементами для здійснення своїх діянь».

У Європі заборона на носіння одягу, що закриває обличчя, діє в багатьох країнах.

У той же час в Ірані за публічне зняття хіджабу жінку засудили до двох років колонії.

Як повідомляє напівофіційне в Ірані інформаційне агентство Tasnim, жінка, ім’я якої до сих пір невідомо, зняла свою хустку на тегеранській вулиці Енгелаб.

Раніше в лютому поліція затримала 29 жінок, які зняли свої хустки в рамках кампанії проти хіджабу.

Print Friendly, PDF & Email