Дипломат і глава фонду «Майдан закордонних справ», експерт-міжнародник Богдан Яременко висловив думку, що розвиток Китаєм виробництва ракет середньої і меншої дальності зводить ефективність даного договору до мінімуму.

Під час чату на Главреді він підкреслив, що Росія, безсумнівно, порушила міжнародний документ, тому бойкот США в даній питанні цілком закономірний.

«Росія скористалася тим, що ці ракети заборонені взагалі, і розвивала також ракети наземного базування. Їх вона встановила і загрожує європейським союзникам США з Калінінграда і т.д.», — сказав він.

Дипломат зазначив, що Україна також повинна уважно стежити за розвитком ситуації, оскільки має в ній свій інтерес.

«Україні необхідно дуже уважно стежити за цією ситуацією, тому що для нас цікава перспектива створіння не ядерної зброї, а такого класу ракет, які ми б змогли застосовувати у війні проти Росії на поле бою і які можуть служити засобом стримування. По-перше, вони не даватимуть Росії права на застосування ядерної зброї проти нас, оскільки це не ядерні ракети, а, по-друге, Україна матиме озброєння, здатне дуже точно вражати цілі в глибині території Росії, завдаючи тим самим великі збитки і втрати, преп ству розгортання російських військ уздовж українського кордону в разі війни тощо «, — сказав Яременко.

Експерт додав, що Україні важливо замислюватися над створенням таких систем.

Нагадаємо, раніше Яременко спрогнозував, чи загрожує Росії втрата територій, а також розповів про те, що дало Порошенко військовий стан в Україні.

Print Friendly, PDF & Email