Глава Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор заявив, що прийнятий Верховною Радою, підписаний президентом і набув чинності закон про перейменування Церкви свідчить про явну зневагу європейськими правовими цінностями. Про це він сказав в інтерв'ю Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

"На жаль, прийняттям цього закону наші політики знову надали можливість обґрунтовано критикувати рівень правової культури в Україні. Європейські стандарти в різних сферах, в тому числі щодо якості правової системи щодо дотримання прав людини, не дозволяють державної влади здійснювати кроки, які робляться цим законом, що надовго стане "чорною плямою" в історії українського парламентаризму і буде звучати на міжнародному рівні як приклад необдуманого політичного кроку ", - заявив єпископ.

За його словами, всі експерти і міжнародні організації, які вже отримують текст цього закону, бачать, що він порушує права людини і має на меті здійснювати незаконний тиск на Українську православну церкву.

"Міжнародне співтовариство усвідомлює цінність прав людини, а також необхідність дотримання певного усталеного правового порядку, а прийнятий законопроект № 5309 свідчить про явну зневагу європейськими правовими цінностями з боку українських законодавців", - зазначив глава Представництва УПЦ.

Він упевнений, що в разі посилення тиску на релігійні організації Української православної церкви кількість скарг, які будуть направлятися до Ради з прав людини ООН, спеціальних доповідачів ООН, Європейського Суду з прав людини і в інші міжнародні інстанції, буде збільшуватися, що не може не привести до відповідної правової реакції з боку цих установ.

"Але для кожної держави важливо не допускати такого стану речей, коли її громадяни починають масово скаржитися на порушення своїх прав, тому ми все ж не полишаємо надії на те, що спірні ситуації, якщо такі будуть виникати, будуть вирішуватися позитивно на рівні національної судової системи ", - резюмував єпископ.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email