Україна висловила протест у зв’язку з відкриттям в італійському місті Верона так званого «представництва «ДНР». Про це на сторінці у Facebook повідомляє Посольство України в Італії. 

«Посольство України рішуче засуджує будь-які спроби просування та підтримки в Італії терористичних угрупувань - фейкових «республік» на території українського Донбасу, що є неприйнятним не лише для країни-члена ЄС, але й для будь-якого суспільства, яке поділяє демократичні цінності та базові правила сучасного світового порядку. До таких ганебних дій відноситься і остання антиукраїнська провокація місцевих проросійських сил в італійському місті Верона, які оголосили про відкриття 9 лютого ц.р. так званого «Представництва ДНР у Вероні», – йдеться в публікації.

Крім того зазначається, що посольством та МЗС України проводяться заходи політико-дипломатичного реагування: зокрема, надіслано відповідну вербальну ноту до МЗС Італії, запити до префектури та квестури Верони, в яких висловлюється протест проти антиукраїнських провокацій спрямованих на підрив загальноєвропейської позиції на підтримку територіальної цілісності Української держави, з’ясовується юридичний статус цього «представництва».

«Чергова антиукраїнська акція місцевих проросійських політиків м.Верона, за сценарієм розписаним кремлівськими ляльководами, вже викликала обурення не лише української громади Італії, але й багатьох італійських друзів України, які висловлюють підтримку нашій державі», – заявили в посольстві.

Там також висловили впевненість, що «протиправні дії окремих представників місцевого веронського політичного осередку не будуть спроможні поставити під сумнів тверду позицію Італійського Уряду щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України».

Print Friendly, PDF & Email