На Берлінському міжнародному кінофестивалі пройшла акція на підтримку українського режисера Олега Сенцова, якого утримують в російській тюрмі. Організаторами акції були члени української делегації на чолі з Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком, які приїхали представляти кінострічку «Mr.Jones» Агнешки Голланд. 

Творча група фільму вийшла на червону доріжку перед прем’єрним показом стрічки, тримаючи в руках плакати з портретами Сенцова та надписами FreeSentsov и Freedom of speech is not a crime. 

Як зазначив перед прем’єрним показом фільму Павло Розенко, після тривалої перерви в основній конкурсній програмі фестивалю був відібраний історичний фільм всесвітньо відомого режисера Агнешки Голланд «Mr. Jones». Стрічка створена за підтримки українського Уряду. «Фільм, який не лише знятий за підтримки української держави, а який і розповідає про найбільш трагічні сторінки української історії – Голодомор 1932-1933 років. Вже сам факт появи цього фільму в основній конкурсній програмі –однозначний маркер прориву, ренесансу українського кінематографа, який ми спостерігаємо протягом останніх чотирьох років», – сказав він.

Нагадаємо, що Страсбурзький суд повернув пріоритетний статус справі за скаргою українських політв’язнів в РФ Олега Сенцова і Олександра Кольченко.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email