Уряд на засіданні у вівторок, 27 вересня, прийняв постанову, якою повністю забороняється вивезення товарів з України на митну територію Росії. Як повідомляє Мінекономіки, постанова діятиме до припинення чи скасування воєнного стану і припинення недружніх дій РФ проти України.

Постановою забороняється вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торгівельною чи країною призначення яких є РФ.

У відомстві констатують, що з початку війни експорт товарів у Росію "де-факто" було зупинено. А сьогоднішнє рішення просто його закріпило на правовому рівні.

Рішення не матиме негативних економічних наслідків для України.

"За даними статистики, за період з березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію РФ становив лише 4,2 млн доларів. Переважно це була продукція із чорних металів на суму 4,189 млн доларів і хімічна продукція на 57,2 тисячі доларів. Як порівняння: лише у січні 2022 року українські підприємства експортували в РФ товарів на 250 млн доларів", – зазначили у Мінекономіки.

Там додали, що ембарго на експорт допоможе українським компаніям, які мали контрактні зобов'язання перед суб'єктами РФ, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони матимуть змогу сконцентрувати активність на інших ринках.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email