Санкції Україна може накласти не на Олександра Бабакова особисто, а на обленерго. Це паралізує їх роботу.

Про це в коментарі для Gazeta.ua каже експерт з енергетики Юрій Корольчук.

«Наша проблема в тому, що немає механізму, як заборонити іноземцям впливати на українську енергосистему. Заморозити активи російської компанії «VS Energy» означатиме паралізувати роботу багатьох обленерго. Настане колапс. Якщо ж повернути їх на баланс держави, вона просто не зможе їх утримувати. Модернізація не проводилася 30 років. Там застаріла техніка. На ремонт всіх обленерго витратили близько 100 мільйонів доларів. І це тільки ремонт, не модернізація. В маленькій Словаччині, яка розміром з одну нашу область, ця сума становить 600 мільйонів євро. Але й механізм повернення їх у державну власність не передбачений», — пояснює він.

За словами експерт, навіть якщо намагатися приватизувати по-новому, нічого не зміниться.

«У грі залишаться ті ж люди. Просто зміниться розклад сил. Ні населення, ні бізнес від цього не виграє. Обленерго — не той прибуток, за який тримаються олігархи і компанії», — зауважує Юрій Корольчук.

«Саму ідею приватизації нам запропонував Захід. Великий бізнес скористався цим, купив у держави обленерго і експлуатує їх. Але це нормально, це бізнес. Інше питання — російське втручання. Єдиний спосіб, як держава може вплинути на це без шкоди для населення, — викупити у «VS Energy» її частку в системі українських обленерго. Але для цього немає ресурсів», — додає він.

Старший науковий співробітник Євразійського центру «Атлантичної ради» Андерс Аслунд переконаний, що Україна має проблему для національної безпеки в енергопостачанні. Російська компанія «VS Energy» за шість років з моменту початку приватизації стала лідером за кількістю активів. До неї належить Олександр Бабаков, колишній спікер Держдуми РФ, який підпадає під дію західних санкції і його активи мають бути заморожені.

Print Friendly, PDF & Email