Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна і США ведуть переговори про нові поставки летального озброєння. Як повідомляє УНІАН з посиланням на Defense News, про це глава МЗС України сказав в кулуарах Міжнародної конференції з питань безпеки в Галіфаксі. 

Зокрема, як повідомив міністр, Україна і США проводять «ретельні обговорення» з метою поставки Вашингтоном ще однієї черги летального озброєння.

Як відомо, днями Клімкін зустрічався у Вашингтоні з державним секретарем США Майком Помпео, який висловив підтримку Україні. Глава українського зовнішньополітичного відомства підтвердив, що сторони обговорювали поставки інших видів оборонного спорядження, але він не став конкретизувати.

Клімкін наголосив, що присутність росіян та підтримуваних ними сил на Донбасі є постійною, але поява американського озброєння мала свій вплив, в тому числі психологічний. «Ми помітили, що росіяни (відвели) свої танки глибше на окупованій території … по суті побоюючись символічно, фізично і психологічно, що таке (протитанкове) озброєння може бути застосоване в разі російської провокації», – сказав він.

В рамках Галіфакського міжнародного форуму з безпеки Клімкін також зустрівся з міністром оборони Канади, який підтвердив тверду прихильність суверенітету української держави. 

Print Friendly, PDF & Email