Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон збираються до середини грудня подати своїм партнерам по Євросоюзу пропозиції щодо його реформування. Про це лідери обох країн заявили 18 листопада в ході зустрічі у відомстві канцлера ФРН в Берліні, куди Макрон прибув з нагоди Народного дня скорботи, передає DW.

«Ми повинні до травня зробити дуже багато для того, щоб зробити Європу ще більш згуртованою, суверенною і ефективною» – заявив президент Франції перед зустріччю з канцлером ФРН, наголосивши на необхідності відповідної німецько-французької угоди. 

У своєму виступі на спільній прес-конференції Меркель повторила слова Макрона, про те що ЄС опинився на роздоріжжі, і відмітила, що дотримується аналогічної думки. Вона назвала дуже символічним той факт, що тиждень тому разом з Макронрм у Франції взяла участь у церемонії з нагоди закінчення Першої світової війни, а тепер він приїхав до Берліна з нагоди Народного дня скорботи, який відзначається в Німеччині в пам’ять про загиблих у війнах і жертвах тоталітарних режимів.

Заплановані реформи ЄС включають, зокрема, встановлення загального бюджету для 19 країн-членів єврозони і створення європейського валютного фонду на основі Європейського стабілізаційного механізму (EMS). Спірним питанням все ще залишається введення так званого цифрового податку для великих концернів.

Як зазначив президент Франції основною метою спільних французько-німецьких зусиль є забезпечення Європи інструментами, необхідними для набуття більшої самостійності.

Нагадаємо, що після зустрічі з президентом України Петром Порошенко Меркель та Макрон випустили спільну заяву стосовно Донбасу. У ній політики нагадали про відповідальність щодо дотримання режиму припинення вогню, відведення важкого озброєння та виконання Мінських угод. Крім того вони закликали провести обмін заручниками і звільнити політв’язнів.

Print Friendly, PDF & Email