Ситуація щодо збереження зони вільної торгівлі між Україною та Великою Британією може набрати актуальності через Brexit. Проте Україна вже заявила про свою готовність до переговорів щодо її збереження у випадку виходу британців зі складу Європейського союзу.

Це питання, нагадаємо, є актуальним у сенсі того, що в результаті референдуму, який відбувся в Британії, парламент голосуватиме за рішення про надання уряду дозволу почати процес виходу країни з ЄС. Про що вже винесена постанова Верховного суду. Очікується, що парламент дасть свою згоду до 31 березня. Саме ця дата була встановлена урядом в якості крайнього терміну для початку процедури виходу з ЄС.
Отже, аби не випасти з зони особливого партнерства з однієї з найвпливовіших країн Європи, Україні слід вже сьогодні вдаватися до діалогу з британськими партнерами, але поки що на неформальному рівні.

Про це повідомила торговий представник України Наталія Микольська: «Формально ми можемо почати відповідні консультації лише після того, як Британія подасть офіційну заявку про вихід з ЄС, втім, неофіційні консультації, вже ведуться» — цитує її слова Українська Правда.

«Але тут також проблема — британські чиновники самі не знають, як буде проходити Brexit і коли буде подана заявка. Тому поки що це питання на паузі, але ми підтвердили, що готові оперативно розпочати такі переговори», — вважає Наталія Микольська.

Між тим, від себе, перефразовуючи старий одеський анекдот додамо: Україна готова, але лишилося ще вмовити англійську королеву, або принаймні доньку Рокфеллера.

Print Friendly, PDF & Email