Міністр нацоборони Туреччини Хулусі Акар довів до відома голови Комітету начальників штабів ВС США Джозефа Данфорда позицію Анкари про необхідність припинення будь-яких контактів Вашингтона з бойовиками YPG в Сирії. Сторони зустрілися в рамках міжнародного безпекового форуму в місті Галіфакс, передає Anadolu.

Туреччина підкреслює, що загони YPG є сирійським відгалуженням терористів РКК, що становлять загрозу інтересам і безпеці Туреччини.

За словами Акара, озброєння загонів терористів в Сирії суперечить духу турецько-американського союзництва і стратегічного партнерства. «Поставки терористам зброї і боєприпасів як наземним, так і повітряним шляхом, неприпустимі. Ми знову попередили Вашингтон з даного питання. Сподіваємося, що наші друзі переглянуть пріоритети», — сказав глава турецький міністр.

А тим часом Интерфакс з посиланням на керівника російського центру з примирення ворогуючих сторін в Сирії генерал-лейтенанта Володимира Савченко повідомляє про нові обстріли бойовиками передмість Аллепо.При обстрілі населеного пункту Сафсара провінції Латакія загинуло 18 осіб і поранено одного військовослужбовця Збройних Сил Сирії.

«Не дивлячись на угоду про припинення бойових дій, тривають порушення з боку незаконних збройних формувань….Так, протягом доби бойовики здійснили обстріл передмість міст Алеппо (тричі) і Хама (двічі), населеного пункту Телль-Алуші провінції Алеппо і населеного пункту Сафсара провінції Латакія. В результаті обстрілу населеного пункту Телль-Алуші провінції Алеппо поранений один військовослужбовець ЗС САР», – повідомив Савченко.

Нагадаємо також, що підтримувані США солдати Сирійських демократичних сил відновили наступ на угруповання «Ісламська держава» на останніх територіях, які екстремісти контролюють на сході Сирії.

Print Friendly, PDF & Email