Підтримувані США солдати Сирійських демократичних сил в неділю відновили наступ на угруповання «Ісламська держава» на останніх територіях, які екстремісти контролюють на сході Сирії.

У заяві Сирійських демократичних сил (СДС) говориться, що рішення про відновлення бойових дій було прийнято після того, як погрози Туреччини на адресу очолюваних курдами сил були зняті завдяки дипломатичним зусиллям.

В кінці жовтня СДС оголосили про тимчасове припинення своєї кампанії проти «Ісламської держави» в провінції Дейр-ез-Зор на сході країни, звинувативши Туреччину в підриві їх зусиль.

Після того як СДС призупинили операції, «Ісламська держава» розвернула кілька наступів, в результаті яких безліч підтримуваних США бійців були вбиті або поранені.

Угруповання заявило, що метою поновлення операції, яка почалася два місяці тому, є робота з нанесення остаточної поразки ІДІЛу.

Анкара бачить в СДС терористичну загрозу і продовження руху курдських повстанців, що діє на території Туреччини. Підтримка Сполученими Штатами очолюваних курдами сил призвела до посилення напруженості між Вашингтоном і Анкарою.

Нагадаємо, що 1 листопада Туреччина та США розпочали спільне патрулювання в сирійському Мюнбіче.

Джерело: Голос Америки

Print Friendly, PDF & Email