Зону безпеки, яку планується створити на кордоні з Сирією, контролюватиме Туреччина. Про це заявив прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин, передає Analolu. Ідею про формування уздовж турецької-сирійського кордону на півночі Сирії буферної зони висловив президент США Доналд Трамп у своїїй нещодавній публікації в Твіттері.

Представник турецького лідера підкреслив, що Анкара продовжить повсюдну боротьбу з тероризмом і терористичними організаціями, які обрали її в якості мішені. За словами Калина, цілі Туреччини в сирійському Ідлібі не зазнали змін і як і раніше полягають в забезпеченні безпеки майна і життів населення даного регіону.

Прес-секретар підтвердивінформацію про те, що 23 січня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган прибуде з одноденним візитом до Москви. «Метою візиту Ердогана в РФ, зокрема, є координація ситуації, що склалася після рішення США про виведення військ з Сирії. Крім того, буде надана можливість детального обговорення як Сирії, так і питань двостороннього порядку денного», — зазначив Калин.

Коментуючи тему виведення з Сирії американських підрозділів Калин повідомив, що делегація США на минулому тижні передала турецькій стороні неофіційний документ з 5 пунктів, що підтверджує виведення військ США з Сирії.

Торкаючись перспектив розвитку турецько-американських відносин прес-секретар зазначив, що «економічні загрози (з боку США) залишилися в минулому». «Визначено нову мету, і ми будемо працювати над цим позитивним порядком денним», — додав Калин.

У телефонній розмові Трамп і Ердоган обговорили питання стосовно співпраці у Сирії, в тому числі створення 30 кілометрової зони безпеки та долю сирійських курдів, які залишаться без захисту з боку США після виходу американських військ. 

Print Friendly, PDF & Email