Президент США Дональд Трамп в ході телефонної розмови з турецьким колегою Реджепом Тайіпом Ердоганом обговорив співпрацю в Сирії на тлі початку виведення американських військ. Про це повідомляє ABC з посиланням на Білий дім.

Відзначається, що в ході розмови Трамп висловив бажання працювати разом щодо питань безпеки на північному сході Сирії. При цьому лідер США наголосив на важливості того, щоб Туреччина не поводилася погано з курдами і «Демократичними силами Сирії», з якими Сполучені Штати і союзники боролися проти «Ісламської держави».

13 січня Дональд Трамп пригрозив Туреччині санкціями в разі ударів по курдських силах в Сирії. Американський президент закликав Анкару до створення 20-мильної зони безпеки на півночі Сирії. «У той же час я не хочу, щоб курди провокували Туреччину, Росію, Іран або Сирію. Вони внесли найбільший вклад в розгром ІГ. Ми вдячні їм за це, але зараз необхідно повернути війська додому », — підкреслював Трамп.

У відповідь прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин заявив, що Анкара в Сирії бореться не з курдами, а з терористами. В Анкарі підкреслили, що не слід плутати курдів в Сирії з бойовиками угруповань, що ведуть терористичну діяльність. «Терористи не можуть бути вашими партнерами або союзниками», — сказав він.

Джерело: РБК

Print Friendly, PDF & Email