Чинний голова РНБО Олександр Турчинов, під час свого перебування на посаді першого віце-прем’єра в уряді Юлії Тимошенко, використав частину з вкрадених державних коштів на фінансування виборчої кампанії Віктора Януковича. Про це у зверненні до голови НАБУ Артему Ситнику, яке було розташовано у соцмережі Фейсбук на сторінці колишнього заступника генерального прокурора Рената Кузьміна повідомив колишній депутат від Блоку Юлії Тимошенко Олександр Шепелєв, коментуючи звинувачення про власну причетність до викрадення 800 мільйонів державних доларів.

Шепелєв визнає власну причетність до цього злочину, але вважає що підконтрольний йому банк ЄБРР був лише проміжною ланкою в схемі розкрадання за якою стояли Олександр Турчинов та Руслан Лук’янчук, який за словами Шепелєва є кишенею Олександра Турчинова. Також у схемі було залучено низку прибалтійських банків, а кінцевим одержувачем коштів була зареєстрована Турчиновим та Лук’янчуком у Великий Британії фірма «Фортекс». Також, стверджує Шепелев, частина викрадених коштів була вкладена Турчиновим та Лук’янчуком у придбання елітної нерухомості у Прибалтиці. Також обидва вказаних діячі отримали у Великої Британії право на постійне проживання.

Також, за словами Шепелєва, названі кошти поступали від міністрів та керівників держпідприємств яких Олександр Турчинов обклав даниною. Схема полягала у тому, що частина цієї незаконної готівки конвертувалася у долари США у банку ЄБРР, та виводилась за кордон. Решта, бувши проконвертована у ЄБРР у готівкові долари США у целофанових пакетах передавалась безпосередньо Турчинову.

Власну участь у схемі він пояснює тиском з боку Олександра Турчинова, який контролює цілу групу найманих вбивць. З якими, за словами Шепелєва, він проводить майже щоденні наради у своєму будинку в селищі Білогородка що під Києвом. Між тим, для залучення Шепелєва до схеми, до нього звернувся депутат-регіонал Борис Колєсніков, інтерес якого полягав у тому, що 30 мільйонів з викраденої суми пішло на виборчу кампанію Віктора Януковича.

Print Friendly, PDF & Email