Глава Сполучених Штатів Дональд Трамп вирішив продовжити з 14 листопада «надзвичайний стан» в стосунках з Іраном і дію режиму санкцій для країни на рік. Про це йдеться в листі американського лідера Конгресу, оприлюдненому на сайті Білого дому, повідомляє NewsOne.

Трамп направив до Конгресу повідомлення про те, що подовжує на черговий рік дію «надзвичайного стану» у відносинах з Іраном, оголошеного понад 30 років тому. Дане повідомлення буде опубліковано в так званому Федеральному реєстрі — збірці офіційних документів уряду США.

Президент обґрунтував своє рішення, зокрема, тим, що «відносини США з Іраном поки ще не нормалізовані», а «процес виконання Угод від 19 січня 1981 року все ще перебуває в стадії реалізації». Йдеться про так звані алжирські угоди між США і Іраном, в результаті яких були звільнені американські дипломати, які більше року провели в Тегерані як заручники після ісламської революції 1979 року.

14 листопада 1979 року 39-й президент США Джиммі Картер підписав указ номер 12170 у відповідь на захоплення американських заручників в Тегерані. Мінфіну США було доручено заблокувати всі офіційні іранські авуари в Сполучених Штатах, в тому числі рахунки в американських банках та їх філіях та відділеннях за кордоном. 7 квітня 1980 року Картер розірвав дипвідносини з Іраном.

Читайте також: Іран буде продавати нафту в обхід американських санкцій

Президент Ірану Хасан Роухані на зустрічі з чиновниками Міністерства економіки та фінансів заявив, що країна буде продавати нафту в обхід американських санкцій. «Америка хотіла скоротити до нуля продажу нафти в Ірані, але ми будемо продовжувати продавати нашу нафту і порушувати санкції», — цитує Роухані агентство Reuters.

За словами Роухані, Іран змусить Америку зрозуміти, що вони не повинні використовувати мову сили і погроз.

Print Friendly, PDF & Email