Президент Ірану Хасан Роухані на зустрічі з чиновниками Міністерства економіки та фінансів заявив, що країна буде продавати нафту в обхід американських санкцій.

"Америка хотіла скоротити до нуля продажу нафти в Ірані, але ми будемо продовжувати продавати нашу нафту і порушувати санкції", - цитує Роухані агенство Reuters.

За словами Роухані, Іран змусить Америку зрозуміти, що вони не повинні використовувати мову сили і погроз.

"Вони повинні бути покарані раз і назавжди", - сказав іранський президент.

Нагадаємо, 5 листопада набули чинності відновлені санкції США проти Ірану. Американський президент Дональд Трамп назвав їх найсильнішими обмежувальними заходами, які коли-небудь вводили Штати, передає CNN.

Обмеження вдарять по країнах, які продовжать працювати з іранськими компаніями або імпортувати іранську нафту. Держсекретар США Майкл Помпео заявив, що країнам доведеться робити вибір - співпрацювати з США або з Іраном.

Протягом 180 днів санкції не будуть поширюватися на вісім країн, їх список повинні оголосити пізніше. Імовірно, мова йде про найбільших імпортерів іранської нафти - Китаї, Індії, Південної Кореї, Японії та Туреччини. Такий крок США вводять для того, щоб країни встигли стабілізувати ціни на нафту.

Європейський союз виступає проти рішення Сполучених Штатів про перегляд нафтових і фінансових санкцій проти Ірану.

Про це заявив у понеділок комісар з економічних питань П'єр Московічі, передає Reuters.

«Європейський союз цього не схвалює», - сказав Московічі на радіо franceinfo, через кілька годин після вступу в силу санкцій США щодо Ірану. Вашингтон прийняв рішення про відновлення каральних заходів, які були скасовані в рамках ядерної угоди 2015 року, погодженої адміністрацією президента Барака Обами. Крім того списку санкцій поповнився на 300 нових цілей в нафтовій, судноплавної, страховий і банківській сферах Ірану.

Print Friendly, PDF & Email