Президент США Дональд Трамп заявив, що не має наміру карати Саудівську Аравію за вбивство журналіста Джамала Хашоггі, передає Associated Press. Президент дав зрозуміти, що перспектива збереження гарних відносин з Саудівською Аравією пересилює той факт, що наслідний принц Мухаммед бін-Салман може виявитися причетним до вбивства. 

Президент засудив жорстоке вбивство Хашоггі в саудівському консульстві у Стамбулі як жахливий злочин, який Сполучені Штати не схвалюють. Однак він відхилив заклики від багатьох членів Конгресу, в тому числі нових представників його партії, вдатися до більш рішучих заходів, так само як він відкинув звіти спецслужб про те, що принц мав принаймні знати про задум вбивства. 

«Цілком можливо, що кронпринц знав про цю трагічну подію. Може це було так, а можливо і ні», – сказав Трамп.

Також Трамп зазначив, що безглузде псування відносин з Саудівською Аравією лише принесе користь Китаю та Росії, які перехоплять американські контракти на постачання зброї. Такі слова президента одразу викликали критику зі сторони борців за права людини. 

Нагадамо, що раніше США ввели санкції проти 17 підданих королівства, яких підозрюють у причетності до вбивств журналіста. Однак ці обмежувальні заходи ніяк не торкнулися саудівського режиму в цілому, що викликало критику в сторону Білого дому.

Print Friendly, PDF & Email