Дональд Трамп заявив, що планує скасувати 14 поправку до конституції США, яка гарантує громадянство Сполучених Штатів за правом народження. Про це президент повідомив у ефирі телеканалу НВО, передає ВВС Україна.

Згідно з цією поправкою кожен хто народився на територїї США автоматично отримує громадянство країни, тому багато жінок кожного року приїжджає народжувати саме в Сполучені Штати. За словами Трампа це не має сенсу і має бути скасовано. 

«Ми єдина країна в світі, куди людина приїжджає, народжує дитину, й дитина по суті стає громадянином США на 85 років з усіма перевагами … Це безглуздо. Це безглуздо, це повинно закінчитися», – сказав президент. Він також зазначив, що для відміни поправки не потрібно змінювати конституція, а достатньо лише президентського указу.

Однак США не єдина країна в якій діє подібний закон. Громадянство за правом народження надають в Канаді, Мексиці, Бразилії, Аргентині та в низці інших країн Центральної та Південної Америки. Однак в основі політики Дональда Трампа лежить жорстка міграційна політика. Тому його адміністрація стверджує, що всі ці роки 14 поправку трактували невірно. Юристи стверджують, що першопочатково поправка мала на увазі надання громадянства колишнім рабам. У тексті 14 поправки, яка була прийнята після громадянської війни у 1868 році, сказано: «Всі особи, які народилися або натуралізовані у Сполучених Штатах і підпорядковуються їхній юрисдикції, є громадянами Сполучених Штатів і штату, в якому вони проживають».

Print Friendly, PDF & Email