Заступник постійного представника США при ООН Джонатан Коен заявив у вівторок, що Росія продовжує перешкоджати мирному врегулюванню конфлікта на сході України. 

«На жаль, Росія продовжує заважати мирному процесу, і, як ми вважаємо, навмисно гальмує ці обговорення, а також — гальмує переговори між спецпредставником Волкер і російським радником президента Владиславом Сурковим. Ми закликаємо Росію припинити свою обструкціоністкую діяльність і штучні затримки», – сказав Коен на засіданні Ради безпеки ООН, передає Интерфакс.

Він також зазначив, що Сполучені Штати засуджують проведення виборів на території невизнаних Донецької та Луганської республік та продовжать тиснути на Москву санкціями, доки не буде виконано мінські домовленості. «Ми продовжимо накладати санкції на Росію за її дії на Донбасі і в Криму до тих пір, поки вона повністю не виконає мінські домовленості, а також поверне Кримський півострів Україні», – заявив Коен. 

У відповідь постіний представник РФ при ООН Василь Небензя переклав всю провинуза невиконання мінських домовленостей на США та Європейський Союз. Він наголосив, що західні країни обіцяють скасувати санкції проти РФ тільки після повного виконання Мінських домовленостей. У такій ситуації, за його словами, Київ може не виконувати свою частину домовленостей, знаючи, що постраждає від цього саме РФ. Небензя також процитував рядки з Пушкіна: «Ах, обмануть меня не трудно!.. Я сам обманываться рад!». Таким чином дипломат натякнув, що США не бажає бачити правду та живе ілюзіями. 

Нагадаємо, що вісім країн засудили наміри провдення виборів на території невизнаних республік східної України та закликали Росію відмовитися від цих планів. Про це було заявлено на відкритому засіданні Ради Безпеки ООН по ситуації в Україні в Нью-Йорку.

Print Friendly, PDF & Email