Президент США Дональд Трамп сказав, що немає ніяких підстав для нього слухати запис «дуже жорстокого і дуже порочного» вбивства саудівського журналіста Джамала Хашоггі, передає Associated Press. 

У Своєму інтерв’ю для Fox News Sunday Трамп заявив, що аудіозапис наданий турецьким урядом не вплине на його реакцію на вбивство Хашоггі. «Це запис страждань, жахливий запис. Я був повністю проінформовний стосовно змісту, мені не має сенсу прослуховувати його. Я знаю про все, що відбувається на записі, без того щоб прослуховувати його», – сказав президент. 

Також у суботу Дональд Трамп повідомив що незабаром, можливо у понеділок чи вівторок, його адміністрація отримає повний звіт стосовно вбивства Джамала Хашоггі, включаючи ім’я того, «хто зробив це». Однак не зрозуміло, чи будуть результати всенародно оприлюднені. Білий дім опинився у складній ситуаціїї: міжнародна спільнота очікую від США жорсткої реакції на вбивство Хашоггі, однак Саудівська Аравія є важливим партнером США на Близькому Сході і Трамп не хоче псувати відносини з Ер-Ріядом. 

При цьому спецслужби США дійшли висновку, що за вбивством журналіста стоїть спадкоємний принц Мухаммед бін-Сальман. Про це виданню повідомив чиновник, який не побажав розкривати своє ім’я через секретний характер інформації. 

Раніше стало відомо, що на записах є телефонна розмова одного з виконавців убивства журналіста. У розмові, що відбулася невдовзі після вбивства, агент просить доповісти «шефу» про результати операції.  

Print Friendly, PDF & Email