У справі журналіста Джамала Хашоггі з‘явилися вагомі докази, що свідчать про причетність до вбивства спадкоємного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен-Салмана. За інформацією The New York Times цим доказом є запис телефонної розмови одного з членів групи саудівських агентів, що ліквідували журналіста, з його керівництвом незабаром після вбивства. На записі чутно, як він просить передати «шефу», що все виконано. 

Американські спецслужби вважають, що цим так званим «шефом» може бути принц Салман, хоча його ім‘я у розмові і не називають. «Більш серйозного доказу, ніж подібна телефонна розмова, отримати просто неможливо. Це доволі компрометуючі дані», – заявив колишній співробітник ЦРУ Брюс Рідль. 

Минулого тижня президент Туреччини вперше офіційно визнав, що країна має аудіозаписи пов’язані з вбивством Джамала Хашоггі. Пізніше Реджеп Ердоган також повідомив, що записи було розповсюджено серед спецслужб ряду країн, серед яких були і Сполучені Штати. Однак і американські і турецькі правоохоронні органи визнають, що незважаючи на компроментуючий характер аудіозаписів, вони не є достатнім доказом вини Мухаммеда бен-Салмана. 

Однак записів може бути достатньо для збільшення тиску на Ер-Ріяд або введення санкцій. 

Нагадаємо, Джамала Хашоггі було вбито 2 жовтня в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі. Слідство вважає, що його було задушено пластиковим пакетом, а тіло розчленовано і знищено у кислоті. Цю версію підтверджують останні слова журналіста, які чутно на записах, та той факт, що тіло так і не будо знайдено. Саудівська Аравія відмовляється видати Туреччині підозрюваних у вбивстві. 

Print Friendly, PDF & Email