Об'єднавчий собор української православної церкви відбудеться в грудні 2018 року. Точну дату оголосять 27-29 листопада. Про це повідомляє ВВС Україна з посиланням на головний секретаріат синоду Вселенського патріархату.

«В той час, коли триває процес підготовки до Священної Ради (Собору) православної церкви в Україні, його конкретну дату в грудні 2018 року представлять для підтвердження та оголошення Священного синоду Вселенського патріархату", - йдеться в повідомленні. Синод відбудеться 27-29 листопада. 

Рішення про надання автокефалії УПЦ було прийнято у жовтні. Однак для її отримання необхідно провести Об'єднавчий собор українських архієреїв, яки мають створити нову помісну церкву та обрати її предстоятеля, який поїде до Константинополя співслужіння з Вселенським патріархом, де отримає затверджений Синодом Томос.

Зараз продовжують узгоджувати всі спірні моменти, такі як спільний статут нової церкви, назву і титул предстоятеля, а головне - фігуру самого предстоятеля. Перемовини тривають у різноманітних форматах та комбінаціях між представниками українських церков та екзархами Вселенського патріархату.

Нагадаємо, що 13 листопада Петро Порошенко поспілкувався з ієрархами Української православної церкви Московського патріархату. Зустріч відбулася в «Українському домі». Президент пообіцяв захищати право на вільний вибір церковної юрисдикції.

Print Friendly, PDF & Email