Тисячі мігрантів з Гондурасу, Гватемали та Сальвадору, які караванами направляються до кордону США, запросили притулку в Мексиці. За даними Міністерства внутрішніх справ Мексики  станом на 6 листопада було отримано 3 230 заявок, передає DW.

Більша частина біженців вже отримала тимчасові документи, які дають право на роботу в країні. 

Перший караван, до якого входить близько 4 тисяч біженців, знайшов притулок на одному зі стадіонів Мехіко. Люди мають намір дочекатися другий караван, який зараз рухається країною, і після цього узгодити свої подальші дії. 

Від найближчого пункту пропуску на американському кордоні в Мак-Аллене, штат Техас, їх відділяє тисяча кілометрів шляху. 

Нагадаємо, що Дональд Трамп пообіцяв зустріти каравани «залізною завісою» і не пропустити жодного з біженців на територію Сполучених Штатів. Для посилення охорони прикордонного периметру президент пообіцяв надіслати від 10 до 15 тисяч військових. Всі військові будуть озброєні, їх залучення здійснюється в рамках операції «Вірний патріот». Однак до їх повноважень не входитиме затримання мігрантів, це все ще залишатиметься прерогативою митних служб. Військові будуть надавати технічну допомогу та організовувати табори для прикордонників. 

Print Friendly, PDF & Email