Сполучені Штати введуть проти Російської Федерації додаткові санкції згідно із законом про контроль над хімічною зброєю. Про це заявила офіційний представник Держдепартаменту Хізер Нойерт, передає Голос Америки. Причиною чергових санкцій став той факт, що Росія не виконала вимогу у встановлений термін надати гарантії того, що вона не буде більше використовувати нервово-паралітичні отрути.

«Сьогодні Департамент повідомив Конгрес, що ми не можемо підтвердити, що Російська Федерація дотримується умов, передбаченим Законом 1991 року про боротьбу з хімічною та біологічною зброєю та заборону на її військове використання», — сказала прес-секретар Хізер Науерт.

У серпні Держдепартамент пообіцяв ввести проти Росії «дуже жорсткі» санкції в разі, якщо Москва протягом 90 днів не гарантує відмовитися від використання хімічної зброї в майбутньому. Ці вимоги були передбачені законом США про контроль над хімічною та біологічною зброєю і про заборону її військового застосування від 1991 року.

Вашингтон також вимагав від Москви дозволити інспекторам ООН провести перевірку російських хімічних лабораторій, де, можливо, проводять розробку нових нервово-паралітичних отрут. Росія відмовилася. 

Ці вимоги були висунуті після спроби отруєння колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля і його доньки Юлії в Солсбері в березні цього року. Британській поліції вдалося встановити, що Сергія і Юлію Скрипаль намагалися отруїти нервово-паралітичною речовиною «Новачок», яка була розроблена в СРСР і досі знаходиться на озброєнні в Росії.

Print Friendly, PDF & Email