Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №9208 про передачу Андріївської церкви Константинопольському патріархату. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на дані сайту парламенту.

«Встановити, що Андріївська церква Національного заповідника "Софія Київська", яка є видатним об'єктом культурної спадщини, пам'ятником архітектури національного значення, як культова споруда, що перебуває у державній власності, передається в безоплатне постійне користування Вселенському Патріархату для звершення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій», – сказано в тексті закону.

У пояснювальній записці до нього також вказується, що передача церкви Константинополю має надзвичайне значення з точки зору підготовчої роботи з отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви. 

Нагадаємо, що 19 листопада Верховна Рада ухвалила законопроект з передачі Андріївської церкви у безоплатне постійне користування Вселенському патріархату. За проголосувало 237 депутатів. Передача має відбутися протягом місяця після набуття законом чинності. Після цього будівля церкви залишиться відкритою для віруючих та туристів. Вона також залишиться частиною Національного заповідника «Софія Київська».

Print Friendly, PDF & Email