Народний депутат Вікторія Сюмар опублікувала список депутатів, які літали в Москву. Свої висновки нардеп, та у минулому спеціаліст у сфері свободи слова, отримала завдяки аналізу інформації від Державної Прикордонної служби щодо придбання народними обранцями за маршрутом Київ-Мінськ. Всій список Сюмар опублікувала у соціальній мережі Фейсбук:

«Прямого авіасполучення з Москвою в Україні немає. На Москву з Києва літають через Мінськ. Тут списки тих, хто за два минулі роки — роки війни з Росією — літали на Мінськ, і в більшості випадків далі на Москву. 59 народних депутатів України».

Також, вона поділила обранців на правильних та неправильних – тих, чиї подорожі були на її думку, дійсно у Мінськ, та тих хто летів далі у Росію. При цьому вона керувалась виключно власними упередженнями:

«Частина літає реально в Мінськ — наприклад Ірина Геращенко, Ганна Гопко, Андрій Іванчук(якого в Білорусі навіть затримували), Олексій Рядчин, Леонід Козаченко, Svitlana Zalishchuk (літала в Мінськ на похорони Павла Шеремета), Оксана Білозір(в 2015, коли не була народним депутатом). Але думаю вже відомий Андрій Артеменко, Сергій Льовочкін, Бойко, Мураєв, Оніщенко, Ківалов, Деркач, Рабинович, Тарута та багато інших зовсім не на переговори в мінському форматі літали. Швидше — це «московський формат» псевдоукраїнської політики. Це відповідь Прикордонної служби на мій запит. Робіть висновки. P.S. Наголошую — це перельоти на Мінськ. Зважаючи на те, що Мінськ далеко не головний вузол для пересадок, то переважно цей напрямок використовують для перельотів в РФ» — підсумовує депутатка.

Між тим, жодних заборон щодо відвідувань народними депутатами, або будь якими іншими громадянами України території Росії не існує. Отже й вказані списки не мають жодного сенсу – ані юридичного, ані політичного – до «правильних» депутатів були занесені всі ті, чиї виборці вважають Росію ворогом, а «неправильні» так чи інакше зорієнтовані на проросійські налаштований сегмент українського суспільства.

Print Friendly, PDF & Email