Народний депутат Андрій Артеменко розродився новим одкровенням. Отже, на думку депутата на територію Криму можуть претендувати не тільки Україна та Російська Федерація, але й США, оскільки територія Криму була забезпеченням кредиту, отриманого в 1920 році від американців. Той кредит, стверджує депутат Артеменко, так і не був погашений.

«У 1920 році Росія отримала кредит в розмірі 50 мільйонів доларів від уряду США. Забезпеченням за цим кредитом була територія Криму. За договором півострів повинен перейти США, якщо не буде погашений кредит і не будуть сплачені відсотки за кредитом. У 1954 році настав час погашення отриманої суми. Існував проект під назвою Нова Каліфорнія. Друзі, якщо хто не знає Нова Каліфорнія — це територія Криму. Переконаний, що Крим був переданий Україні, щоб зберегти цю територію за Радянським Союзом. Переконаний, що Крим був переданий Україні в статусі автономної республіки саме для того, щоб уникнути розрахунку по кредиту».

Нагадаємо, що проект Нова Каліфорнія дійсно мав місце. Згідно цього проекту, сталінський СРСР планував побудувати на території кримського півострова Єврейську Автономну Область та перетворити її в дещо на кшталт Гонконгу відкрити для інвестицій американських та британських банкірів. Це з одного боку відкривало для СРСР «залізну завісу», у той же час допомагаючи британцям вирішити проблему арабо-єврейського конфлікту за території в Палестині. Між тим, як пізніше виявили радянські спецслужби, виявили існування на заході «Плану Каліфорнія», за яким західні інвестори планували досягнути угоди з керівництвом єврейської автономії за спиною радянських вождів, та відірвати Крим від СРСР, побудувавши на його території аналог Ізраїля. Отже, план так і не реалізувався, в СРСР розпочалась анти єврейська кампанія, а Єврейська Автономна область замість Криму була створена на Далекому Сході.

Print Friendly, PDF & Email