Суддя США в понеділок тимчасово заблокував розпорядження президента Дональда Трампа про заборону на надання притулку для іммігрантів, які незаконно в’їжджають до Мексики, передає Reuters.

Районний суддя США Джон Тігар у Сан-Франциско видав тимчасовий заборонний судовий наказ щодо правил надання притулку. Рішення Тігара набирає чинності негайно, застосовується по всій країні і матиме силу принаймні до 19 грудня. На цю дату суддя призначив слухання для розгляду більш тривалого розпорядження.

Нещодавно Трамп заявив про перевантаженість міграційних служб і повідомив, що через це чиновники будуть обробляти заяви про надання притулку лише тих  мігрантів, які мають офіційний дозвіл на перебування в Мексиці. Цивільні правозахисні організації оскаржували це рішення, стверджуючи, що наказ Трампа від 9-го листопада порушив адміністративне та імміграційне право.

У своєму рішенні Тігар сказав, що Конгрес чітко визначив, що іммігранти можуть подавати заяву на отримання притулку незалежно від того, як вони в’їхали в країну. Суддя назвав останні правила «крайнім відходом» від попередньої практики.

«Незалежно від обсягу повноважень президента, він не може переписати закони про імміграцію, щоб нав’язати умову, явно заборонену Конгресом», — написав Тігар. 

Обмеження Дональда Трампа було введено перед лицем загрози, яку, як він сказав, несуть в собі каравани біженців з Центральної Америки. 

Раніше повідомлялося, що в мексиканському місті Тіхуана почалися протести через мігрантів, які прибувають до міста. Люди звинувачують біженців у гонитві за безкоштовним забезпеченням і не хочуть, щоб їх податки йшли на допомогу караванам мігрантів. 

Print Friendly, PDF & Email