Сотні жителів мексиканського міста Тіхуана в неділю зібралися біля монумента в заможному районі міста, розташованого на південь від Каліфорнії, щоб заявити протест проти кількох тисяч мігрантів з країн Центральної Америки, які прибули сюди в складі каравану в надії на нове життя в США.

У неділю незадоволені жителі Тіхуани розмахували мексиканськими прапорами, співали гімн Мексики і скандували: «Геть! Геть! ». Все це відбувалося перед статуєю правителя ацтеків Куаутемока, в півтора кілометрах від кордону США. Учасники акції звинувачували мігрантів в тому, що вони неохайні, невдячні і становлять небезпеку для Тіхуани. Вони також були незадоволені тим, як караван прорвався в Мексику, назвавши його поява «вторгненням». Крім того, вони висловлювали побоювання, що їхні податки можуть піти на утримання цих людей.

«Нам в Тіхуані вони не потрібні», - кричали демонстранти. Люди вимагають, щоб біженців перевіряли на кримінальне минуле та звинувачуюють у гонитві за безкоштовним утриманням. 

У кварталі від місця проведення акції близько десятка жителів Тіхуани стояли з плакатами на підтримку мігрантів. За словами 38-річної вчительки Кейлі Самаррон, яка тримала плакат «У дитинства немає меж», вона не поділяє думок тих демонстрантів, які виступили проти мігрантів.

Очікується, що мігранти проведуть в Тіхуані досить довгий час, що викликало тривоги з приводу можливостей міста з населенням понад 1,6 мільйона чоловік впоратися з цим потоком.

Мер Тіхуани Хуан Мануель Гастелум порівняв поява мігрантів з «лавиною», до якої місто виявилося непідготовленим. За його розрахунками, біженці пробудуть в Тіхуані не менше шести місяців, чекаючи черги на подачу заяв про притулок. Гастелум попросив федеральну влада Мексики надати додаткову допомогу для роботи з людським потоком.

На головному переході, що розділяє Тихуану і американський Сан-Дієго, прикордонники США обробляють лише близько 100 заяви на отримання політичного притулку в день. Шукачі притулку записуються в  зошит, який ведуть самі мігранти, але ще до прибуття каравану в ній було більше 3 тисяч імен.

Нагадаємо, що перші мігранти прибули до американського кордону 14 листопада. 

Джерело: Голос Америки

Print Friendly, PDF & Email