Китайський голова Сі Цзіньпін вперше прибув з офіційним візитом на Філіппіни. Зустрічали політика філіпінські високопосадовці та духовий оркестр, передає Associated Press. 

Сі Цзіньпін прилетів в Манілу аби провести переговори про укладання нових угод, інвестування у інфраструктурні проекти і домовитись про можливості спільної розробки родовищ нафти та газу у спірному Східно-китайському морі. Таким чином Китай хоче покращити відносини з союзником США та позмагатися за вплив в регіоні.

«Ми знову відкрили двері дружби та співробітництва … що приносить реальні вигоди нашим народам і робить важливий внесок у регіональний мир, стабільність і процвітання», — сказав Сі Цзіньпін у заяві, випущеній після його прибуття.

Після покладання вінків до пам’ятника філіппінського національного героя Хосе Різаля Сі та члени його делегації зустрінуться з Детерте та філіппінськими високопосадовцямі у президентському палаці.

На вулицях було посилено охорону. Більше 300 протестуючих зібралися перед китайським консульством з плакатами «Філіппіни не продаються» і «Заберіть руки від нашої землі та морів».

Відносини між КНР та Філіппінами довгий час перебували у занедбаному стані, аж доки президентський пост не отримав Родріго Дутерте, який відновив зв’язки з Пекіном. Новий підхід Дутерте спричинив потепління відносин з регіональним гігантом, від якого президент прагне отримати торгові вигоду, інвестиції в інфраструктуру та зброю для боротьби з повстанцями. При цьому західні політики постійно критикували Родріго Дутерте за жорстоку політику проти нелегальних наркотиків, а от Сі Цзіньпін залишався в стороні від критики, оскільки сам не раз приймав рішення суперечливі щодо дотримання прав людини. 

Нагадаємо, що Сі Цзіньпін та Дональд Трамп збираються зустрітися на саміті Великої двадцятки. 

Print Friendly, PDF & Email