У Берліні вранці в п'ятницю, 15 лютого, проходить перший за сім років великий страйк працівників громадського транспорту. Він торкнеться сотні тисяч пасажирів, включаючи відвідувачів 69-го міжнародного кінофестивалю Берлінале, передає DW. У місті не ходять трамваї і потяги метро. Більшість рейсів автобусів також скасовані. 

"Страйк йде за планом", - заявили в профспілкової організації Verdi. Закінчення страйку намічено на 12 годин дня, проте в транспортній компанії BVG очікують, що для повного відновлення планового руху громадського транспорту буде потрібно ще кілька годин.

За допомогою страйку профспілка намагається збільшити тиск на роботодавця в рамках переговорів про зарплату та умови роботи. Зокрема, Verdi домагається того, щоб для всіх 14 тисяч співробітників було введено 36,5-годинний робочий тиждень (зараз у половини працівників - 39 годин), новачкам теж виплачували різдвяні премії, зарплата збільшувалася швидшими темпами, а всім членам профспілки одноразово виплатили по 500 євро.

Нагадаємо, що 13 лютого загальнодержавний страйк пройшов у Бельгії. До протесту приєдналися більшість компаній громадського транспорту, медичних, освітніх закладів, пошта, порти, поліція, пожежники, комунальні й інші установи

Print Friendly, PDF & Email